کلینیک گیاه پزشکی کُر

مدیریت بیماری ها، آفات و علف های هرز گیاهان زراعی

کلینیک گیاه پزشکی کُر

مدیریت بیماری ها، آفات و علف های هرز گیاهان زراعی

پیام های کوتاه
آخرین نظرات

متخصصان تغذیه به خانواده ها توصیه می کنند که همیشه قارچ را در برنامه غذایی خود بگنجانند:

 

·         زیرا قارچ به علت داشتن «ژرمانیوم» موجب افزایش انرژی و رفع خستگی در افراد می شود.

·         قارچ با تحریک گلبولهای سفید موجب فعالیت هر چه بیشتر دستگاه ایمنی می شود.

·         قارچ دارای دو نوع قند به نام های «ترهولوز» و «کیتین» که دریافت بالای اینها در بدن موجب تحریک سیستم ایمنی بدن می شود، ومانع فعالیت ویروسها و باکتریها در بدن می شود .

·         قارچ دارای مقادیر مناسبی «روی» است که وجود این ماده مغذی به حفظ سلامت سیستم دفاعی و جلوگیری از بروز جوشهای پوستی کمک می کند .

همچنین قارچ دارای:

·         ترکیبی از گروه «فیتونوترینتهاست» که به نام «لنتینان» شهرت دارد. این ترکیب در قارچ های دکمه ای و صدفی یافت می شود و مانع رشد تومورهای بدخیم می گردد.

·         مقداربالایی ویتامین C است و نیز سرشار از سلنیوم می باشد که فعالیت آنتی اکسیدانی دارد و از بروز سرطان کولون در افراد مستعد پیشگیری می کند.

·         مصرف مرتب قارچ موجب تنظیم میزان هورمون استروژن در خانمها شده و از بروز سرطان پستان جلوگیری می کند.

·         سرشار از فیبرهای غذایی به نام «کیتین» و «بتاگلوکان» است که هر دو پایین آورنده کلسترول بوده و به حفظ سلامت قلب کمک می کنند

·         دارای پتاسیم است که مصرف آن برای افرادی که از فشار خون رنج می برند، بسیار کمک کننده می باشد

·         همچنین به علت پایین بودن اسید اوریک آن بسیاری از پزشکان مصرف آن را برای سالمندان و مبتلایان به نقرس وبیماریهای مربوطه توصیه کرده‌اند .

·         دارای ویتامین‌های B2 - B1-B12 - B6 - C  و H است که برای محافظت از پوست و ایجاد آلرژی در بـدن ، سلامت سیستم عصبــی، سلامت پوست و چشـم و بافتـهای بدن ، تشکیل اسیــدهای چرب ضروری در سیستم عصبی و ماهیچه‌ها ، درمان کم‌خونی و جلوگیری از بروز ضایعات در مغز و ستون فقرات نقش اساسی دارند که البته در صورت استفاده از روش‌های صحیح پخت‌، فریز و خشک کردن خواص تمام این ویتامین‌ها حفظ می‌گردد .

·         حاوی مقادیر بسیار مناسبی از مواد معدنی شامل : پتاسیم ، فسفر، منگنز، مس، آهن و کلسیم می‌باشد .

·         دارای درصد بسیار کمی چربی و کالری و مقادیر مطلوبی از لیستین که عامل پایین آورنده چربی خون است می‌باشد، بنابراین در رژیمهای لاغری بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد..

·         قارچ خوراکی از نظر پروتئین با گوشت قرمز برابری می کند و با توجه به اینکه چربی آن بسیار ناچیز است، برای افرادی که چربی خون دارند و نمی توانند گوشت قرمز مصرف کنند، جایگزین بسیار مناسبی است.

تولید قارچ در منزل:

با توجه به اینکه کلیه مراحل کاشت، داشت و برداشت در سالن های سرپوشیده انجام می گیرد و نیز به جهت اعمال بعضی شرایط به صورت مصنوعی مانند نور، دما و رطوبت می توان تولید قارچ را در هر نقطه و با حداقل امکانات (پارکینگ،انباری،سالن های مرغداری،و...)ایجاد کرد.
شرایط
تولید این نوع محصول ساده بوده و با آموزش های ابتدایی قابل تحقق می باشد و در یک مکان سرپوشیده و دارای سقف مناسب به مساحت 100متر مربع می توان بیش از 1.5 تن قارچ تولید کرد که زمان لازم برای این کار تنها دو ماه است.

آموزش پرورش قارچ دکمه ای به صورت کوتاه وبا ارائه مدرک از سازمان مربوطه در شهرستان مرودشت برگزار می گردد.

شرکت سبحان فارس

09389939892             09179687829