کلینیک گیاه پزشکی کُر

مدیریت بیماری ها، آفات و علف های هرز گیاهان زراعی

کلینیک گیاه پزشکی کُر

مدیریت بیماری ها، آفات و علف های هرز گیاهان زراعی

پیام های کوتاه
آخرین نظرات

محافظت از زنبور ستان :

 

 

 

حفاظت و نگهبانی در زندگی امروزه بشر نقش بسیار مهمی دارد . از ماشین ها گرفته که با انواع قفل های ضد سرقت و دزد گیر های جور واجور گرفته تا انواع سیستم های امنیتی خانه ها و مغازه ها . در زنبور داری هم باید این امر مد نظر قرار گیرد چرا که هر چیز قیمتی و دارای ارزش احتمال سرقت در آن وجود دارد .

 

 

 

همچنین باید بدانیم که اقدامات خفاظتی و امنیتی  هزینه سنگینی دارد . و زنبور دارها زمانی باید دست به این اقدام بزنند که خطر و یا احتمال آسیب و یا سرقت وجود داشته باشد .

 

درایران زنبور دارها معمولا زنبورستان های خود را در اطراف روستا ها و یا در مزارع قرار می دهند . و چون محیط روستا معمولا محیط بسته ای می باشد و همه مردم اون روستا با هم آشنا می باشند و هر شخص ناشناسی که وارد این محیط می شود به سرعت شناسایی می شود و این امر خود احتمال دزدی را خیلی کمتر می کند  .  و برای زنبور دارها یه اطمینان خاطری به وجود می آورد .

 

اما اگر در محل زنبورستان شما احتمال سرقت بالاست باید با اقدامات حفاظتی و امنیتی از دزدید شدن کندو های خود جلوگیری کنید برای این کا باید .

 

 1 – زنبورستان خود را در باغ و یا ویلا و یا یه چهار دیواری قرار دهید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 – برای زنبورستان خود نگهبان بگذارید و یا خود شما یه کمپ اقامتی( با کانکس و یا چادر )  در زنبورستان خود ایجاد کنید و همیشه یک نفر در محل زنبورستان شما حضور داشته باشد .

 

3 – کندو های خود را بر روی گاری قابل حمل و دارای دیواره های پنجردار که فقط با یه درقفل دار د قرار دهید تا کسی نتواند  به راحتی به کندو ها دسترسی داشته باشد .

 

4 – با افراد بومی محل استقرار زنبورستان آشنا شده وبه آنها در مورد اطلاع رسانی   نسبت به افرار مشکوک که در اطراف زنبورستان شما دیده می شوند پاداش قرار دهید .

 

 

 

حفاظ از زنبورستان علاوه بر سارقین باید در برابر حیوانات وحشی و یا عوامل طبیعی مانند سیل ، بارندگی شدید ، باد و . . . نیز انجام گیرد . در این موارد باید زنبور دار همه جوانب امر را مد نظر قرار دهد .